Svadba Mirky a Mirka

     Niekoľko mesiacov uplynulo odkedy som fotografoval prvú svadbu a objavila sa príležitosť fotografovať ďalšiu. Ďalšia moja skúsenosť so svadobnou fotografiou. Do mojej výbavy, ktorú som staval predovšetkým na fotografovanie krajiny pribudol blesk Canon 580 ex a difúzor. Neodmysliteľné pomôcky svadobného fotografa, za ktorého sa ja ale nepovažujem. 

 

     Prvé fotenie prebiehalo v romantickom prostredí topoľčianskeho zámockého parku. Krásne prostredie, k tomu koč ťahaný koníkmi. Čo viac si môže fotograf fotografujúci svadbu priať? Ako sa fotografie podarili posúďte sami.
 
 
 
     V postprocessingu v software Lightroom nám prácu uľahčovali rôzne presety, ktoré je možné zdrarma stiahnuť na stránke http://www.ononesoftware.com/. Na niektoré fotografie sme použili preset vinetácia, ktorý stmavil okraje a fotografiu tak ozvláštnil. Mne osobne učarovali čiernobiele fotografie a tak som často využíval rôzne presety pre čiernobielu fotografiu. Od seba sa líšili rôznym kontrastom svetlých a tmavých tónov. 
 
 
 
 
 
 
 
     Počas tejto príležitosti by bolo škoda nevyužiť na fotografovanie krásne zámocké interiéry. Mojej maželke Janke, ktorá mi veľmi pomáhala učarovali presety "Old stile" a "Antique". K zámockému prostrediu a svadobnej romantike sa náramne hodili. Posúďte sami.
 
 
 
 
     Obrad prebiehal v zámockej kaplnke. Netušil som, že táto kaplnka je od konca 17. stor. významným pútnickým miestom.
 
 
 
     Požiadavkou nevesty bolo zachytiť letiacu kyticu vo vzduchu. Aby som jej túto požiadavku splnil, prepol som na fotoaparáte sériové snímanie vysokou rýchlosťou. V postprocesingu sme na čiernobielej fotogafii ponechali kyticu vo farbe, aby sme ju tak zvíraznili.
 
 
     Svadobná hostina rovnako ako všetky svadobné etapy prebiehala v krásnom prostredí renesančného zámku. 
 
 
 
     Ďakujeme za pozornosť a návštevu blogu

Peter a Janka